Inspirováno skutečnými událostmi

Sněm hnutí ANO a nečekaný soupeř pro Andreje Babiše

Volba „staronového“ předsedy ANO měla, dle očekávání, proběhnout naprosto hladce a s jasným výsledkem. Europoslanec Pavel Telička se ale postaral o nečekané překvapení, které Andreje Babiše neskutečně dopálilo.

K „formální“ volbě předsedy hnutí ANO přistoupili straníci krátce po vydatném obědě. Než však stačili hlasování zahájit, požádal mimořádně o slovo europoslanec a jeden z členů hnutí ANO, Pavel Telička a začala nebývalá podívaná.

Z jeho projevu vybíráme nejdůležitější momenty. „Nemohu, či vlastně nemůžeme, nečinně přihlížet, jak poslední aféry kolem majetkových poměrů Andreje Babiše poškozují naše hnutí u vzrůstající části veřejnosti a jeho následné arogantní vystupování v médiích pak tento marast nadále prohlubuje.“, řekl Telička úvodem. „Andrej Babiš hnutí založil, financuje a je jeho nejviditelnější osobností. Nic z toho však neznamená, že je hnutí ANO součástí Babišova holdingu a členové hnutí jsou Babišovi zaměstnanci. Pokud s předsedou hnutí nesouhlasíme, máme právo se ozvat“, uvedl dále v projevu. „Nezbývá mi, než se přihlásit jako protikandidát stávajícího předsedy hnutí Andreje Babiše v následující volbě a vyzvat další členy, ať protikandidaturu ještě zváží také.“, zakončil svůj projev za opatrného a řídkého potlesku.

V následující volbě, do které se již žádný další protikandidát nepřihlásil, získal pak Telička celkem 24 hlasů přítomných členů hnutí, zatímco Andrej Babiš zdrcujících 188. Nehledě na jasný výsledek volby, požádal o slovo Jaroslav Faltýnek, který uvedl, že našel svůj hlasovací lístek spadený vedle stolu sčítací komise a tudíž pravděpodobně nezapočítaný. Požádal tedy o opakování volby po krátké pauze.


Andrej Babiš ukazuje znovunalezený hlasovací lístek Jaroslava Faltýnka

V následné volbě, před kterou sněm z rodinných, či zdravotních důvodů opustilo několik členů hnutí, včetně Pavla Teličky, pak získal Andrej Babiš hlasy všech 189 přítomných členů hnutí ANO. Během následujícího rautu přijímal oprávněné gratulace a poskytl rozhovory přítomným novinářům z redakcí iDnes, MF DNES, Lidových novin a rádia Impuls.

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?