Inspirováno skutečnými událostmi

Severní Korea chce získat zlato ze sopky Pektusan. Má nebezpečný plán.

Severokorejské jaderné testy v blízkosti sopky Pektusan mají nečekaný důvod. Kimův režim se připravuje na v pořadí již čtvrtý jaderný výbuch, který podle propočtu vědců způsobí erupci této sopky. Důvod pro takový nebezpečný krok je jediný - zlato. Spousta zlata.

Sopka Pektusan, ležící na hranicích mezi Severní Koreou a Čínou, skrývá v podzemí pod malebnou přírodou s jezerem obrovské magmatické jádro. Toto jádro podle průzkumu západních vědců, kteří severokorejskému režimu nezištně pomáhali s průzkumem hory v roce 2013, obsahuje velké množství zlata.

Baitou Mountain Tianchi
Jezero na vrcholu hory Pektosan

Kimův režim plánuje vyvolat rozsáhlou erupci sopky Pektosan a po vychladnutí vyvržené lávy získat z horniny zlato chemickou cestou.

Celému plánu se snaží zabránit Čína, Japonsko a mnoho nevládních organizací. Dopad na celkové klima regionu není možné předpovídat. Kimova motivace je však velmi silná. Případné zlato nutně potřebuje k upevnění své pozice ve stále chudnoucí zemi. Příležitost k ekonomickému oživení Severní Koreje je pro něj silnější motivací, než zachování místa, které je pro severokorejský lid posvátné po celá staletí.

 

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?