Inspirováno skutečnými událostmi

Rekordní Ostravská dálnice D66 schválena. Zdraží dálniční známku!

Rychlejší spojení Ostravy s Prahou, nejdelší silniční tunel světa a nejdražší dopravní stavba v dějinách samostatné ČR se začne stavět již v roce 2018. Ekologové se bouří, opozice napadá schválený rozpočet stavby a řidiči sáhnou hlouběji do kapsy při placení dálniční známky.

Ministerstvo dopravy definitivně schválilo stavbu dálnice D66 mezi Hradcem Králové a Ostravou a to v kontroverzní variantě B2, která je sice kratší a přímější, ale zahrnuje také tunel pod vrcholem Pecný. Dálniční tunel Bruntál - Loučná nad Desnou s délkou 26,5 km překoná o dva kilometry Laerdalský tunel v Norsku a stane se z něj nejdelší silniční tunel na světě. Jeho stavba má stát více než neuvěřitelných 108 miliard korun.

Jak uvedl ministr dopravy Daniel Ťok, celá dálnice má měřit 184 km a má zkrátit čas cesty mezi Prahou a Ostravou o více než půl hodiny a napojit na dálniční síť další regiony, což bude mít významný ekonomický přínos.

Nepříjemným důsledkem výstavby dálnice D66 bude zvýšení ceny dálničních kuponů pro osobní vozidla. „Cenu dálničních kuponů jsme bohužel nuceni zvýšit pro příští rok o pětistovku, takže na výsledných 2100 Kč. Jsme také nuceni k zavedení kuponů pro jednostopá vozidla v ceně 450 Kč., řekl ministr dopravy Daniel Ťok. Ano, víme, je to zdražení o 600 korun, ale tak to prostě řekl.


Porovnání schválené varianty B1 s variantou A

Původní variantu A navrhlo ministerstvo dopravy přepracovat údajně především z důvodu, že se její trasa příliš blíží trase dálnice D35. Trasa B1 je mnohem přímější a její cena je vyšší jen zhruba o 60 miliard korun. Nám se však podařilo zjistit, že jeden z významných členů komise má u Jeseníku chalupu a jezdí tam na lyže. Ale to je jen spekulace.

Celkový pohled na trasu dálnice D66

 

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?