Inspirováno skutečnými událostmi

Porsche „pro chudé“ bude. Máme první fotky Porsche Cayman Kernpunkt

Jak jsme byli informováni, automobilka Porsche si nechala vypracovat novou marketingovou analýzu, jejíž hlavním výsledkem je, že spousta lidí by si Porsche koupila, kdyby stálo polovinu. Mnoho zájemců o Porsche by rádo oželelo špičkové jízdní vlastnosti, nadprůměrnou spolehlivost, či skvělý servis. Důležitá je pro ně pouze značka na kapotě. Z rozhodnutí představenstva se jim automobilka rozhodla vyjít vstříc.

Kdo si pamatuje velmi úspěšný vůz Škoda Fabia Junior, jistě pochopí nový krok automobilky Porsche, která nyní připravuje levnější variantu svého modelu Cayman. Litrový, tříválcový motor, manuální převodovka, či bubnové brzdy na zadní nápravě, to jsou první známá omezení, které přináší Cayman Kernpunkt. Další změny nepřehlédnete ani na vnějším vzhledu vozu, jehož design pro automobilku připravil světoznámý maďarský designer X-tomi.

Srazit cenu o polovinu není snadné a manažeři automobilky si jistě od inženýrů vyslechli spoustu nadávek. Rozum však nakonec zvítězil a zázrak se podařil. Motor byl nahrazen koncernovým tříválcem 1.0 o maximálním výkonu 85 kW, došlo k zjednodušení zavěšení náprav, použití slabších brzd a do interiéru si našly cestu levnější materiály. Základní cenu vozu se pak opravdu podařilo dostat na 699 000 Kč včetně DPH.

Další motorizace v ceníku nenajdete. Jediným lákadlem vozu má být opravdu jen cena, ne jízdní výkony. Spekulace o použití motoru 1.4 TDI se nepotvrdily. Šéf vývoje Porsche Andreas Preuninger prohlásil, že žádné sportovní Porsche nikdy na naftu nejezdilo a jezdit nebude.

Z cenových důvodů byla bohužel také zamítnutá varianta Cabrio, která sklízela velké úspěchy na světových autosalonech.

Jak jsme se dozvěděli, několik firem se již připravuje nabídnout majitelům nového Caymana pomocnou ruku při laciném vylepšování vzhledu a parametrů vozu. Chiptuningové firmy již připravují možnosti zvýšit výkon motoru při snížení spotřeby a zvýšení životnosti. Pro zlepšení vzhledu již indická firma Eklig tuzing připravila několik spojlerů, přítlačných křídel, stříbrných nalepovacích linek, či mračítek.

Dovozce také slibuje výhodné financování vozu, jak je v České republice již zvykem. Vstup do světa úspěšných a bohatých se tak otevře dalším pracujícím občanům, za což automobilku jednoznačně chválíme.

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?