Inspirováno skutečnými událostmi

Nové zdanění chovatelů - chybu v zákoně těžce zaplatí i řidiči!

Poslanecká sněmovna bez velké pozornosti veřejnosti schválila rozsáhlou novelu Zákona o chovu hospodářských zvířat. Bohužel, vlivem chyby v tomto zákoně, se téměř každý z nás stane velkochovatelem se všemi důsledky, včetně daňových.

Poslanecká sněmovna projednávala a schválila novelu Zákona o chovu hospodářských zvířat, jejímž předkladatelem bylo Ministerstvo zemědělství.

Na popud Agrární komory a zástupců velkochovatelů mělo dojít k uvalení speciální daně na chov hospodářských zvířat, především koní, soukromými osobami, bez účelu jejich hospodářského využití. Jinými slovy, pokud chováte koně, na kterém o víkendu povozíte děti, budete platit podobně, jako jsme zvyklí platit poplatek za chov psů.

Jenže chybnou formulací zákona dochází k tomu, že ke dni 1. září 2017, kdy zákon vstupuje v platnost, se musí na úřadech registrovat také vlastníci motorových vozidel a k platbě daně přihlásit třeba svých 110 koní. Přičemž právě za koně má roční poplatek činit více než 1000 korun.


Máte rádi koně? Budete platit!!

Ministerstvo zemědělství chybu při přípravě zákona uznalo a již pracuje na novele, kterou chce přinést do sněmovny a projednat ve zrychleném čtení. Platnost této novely však v žádném případě neovlivní počátek platnosti zákona a pro první rok tedy všichni musíme novou daň zaplatit.

Úřady jsou novou situací také zděšeny, neboť na takový nápor poplatníků nejsou v žádném případě připraveny a všechny registrace nejsou schopny provést v řádném termínu. Včasné nesplnění registrační povinnosti pro poplatníka znamená automaticky pokutu ve výši 30 000 korun a úředníci prohlašují, že nemají možnost pokuty promíjet, neboť jejich výše je pevně stanovena zákonem a ten jim snížení tvrdosti neumožňuje.

 

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?