Inspirováno skutečnými událostmi

Nová, moderní bankovka 50 euro potěší i muslimskou komunitu

Jak jsme byli informováni, Eurosystém vypustí již v dubnu do oběhu novou, modernizovanou bankovku 50 euro. Krom nového designu, který oslavuje krásy Evropy a nových bezpečnostních prvků na ní autoři k nápisům EURO v latince, cyrilici a řečtině přidali také nápis v arabštině. Muslimské komunity to vítají a slibují mír.

Dle tiskové zprávy ECB (Evropské centrální banky), kterou má redakce v kopii k dispozici, se banka rozhodla reagovat na stížnosti, že na evropských bankovkách chybí arabské písmo, což postrádá jakoukoliv logiku, když zde už je cyrilice a řečtina. Nápis „EURO“ v arabštině tedy bude na všechny nové eurobankovky přidávat a na zadní straně bude i nominální hodnota bankovky uvedena velkými arabskými číslicemi.

 

O vzhledu bankovky a ochranných prvcích nové bankovky si můžete více přečíst na ostatních zpravodajských serverech. My se chceme v tomto článku více věnovat dopadům arabského nápisu na nových bankovkách. Podařilo se nám získat vyjádření zástupců muslimských komunit v Německu, Nizozemsku a Švédsku. Shodně přiznávají, že to považují za dosud nejviditelnější symbol uznání, že Evropa s muslimy, jako svými občany, skutečně počítá. Nyní prý stačí již jen málo vstřícných kroků ze strany Evropské unie, aby islámský svět pozbyl důvody ke svaté válce a ukončil tedy své teroristické útoky.

Zkusili jsme si udělat malou anketu mezi občany, zda se jim nová bankovka líbí. Téměř polovině se příliš nelíbí, více než třetina občanů považuje novou bankovku za v celku zdařilou, jen nechápe, proč je na ní ta zvláštní vlnovka pod slovem EURO a zbylí respondenti si názor udělat nedokázali.

Jako další se již připravuje bankovka v hodnotě 1000 EUR, neboť mnoho občanů si postěžovalo, že dosavadní největší bankovka v hodnotě 500 EUR neumožňuje mít s sebou dostatečnou hotovost v kufříku při uzavírání mezinárodních obchodních, či politických dohod.

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?