Inspirováno skutečnými událostmi

Nová konspirační teorie? Jak myslíte... Každopádně, víme první v ČR!

Od našich růských kolegů se až k nám dostaly šokující informace o nejrozsáhlejším sledování našich životů a to v takovém rozsahu, jaký tu nebyl minimálně od roku 1984. S každým výrobkem označeným čárovým (EAN) kódem, který si přinesete domů, o sobě sdělujete mnoho cenných informací tajným službám svého, ale i ostatních států.

Již mnoho let jsou výrobky označovány čárovými kódy, tzv. EAN. Vše vypadá zcela nevinně a je to zaobaleno do snahy o rychlejší obsluhu u pokladny v obchodě. Jenže v EAN kódu je zaneseno mnoho informací o výrobku, jeho složení, původu, ceně a podobně.

Tento článek nemá nic společného s esoterickými pověrami o vypalování ďábelských čísel do potravin a podobně. Jedná se o výsledek seriózní studie ve spolupráci s tajnými službami Ruské federace.

Asi se ptáte, jak jdou tyto informace zneužít. Je to snadné, kódem označený výrobek je sledován od opuštění obchodu, přes vaši domácnost, až po svoz a zpracování odpadů. Mnoho domácích spotřebičů, například ledničky, mobilní telefony, počítače, či televizní přijímače, již mnoho let povinně obsahují čidla, které EAN kódy sledují a zasílají je do mezinárodní databáze. Vše je použito ke sledování spotřebitelských zvyků, cílení reklamních kampaní, optimalizace daňového zatížení jednotlivých výrobků a ke sledování nekalého chování spotřebitelů.

Naši ruští kolegové po důkladném průzkumu důrazně doporučují EAN kód výrobků znehodnotit, a to co nejdříve po jeho zaplacení na pokladně supermarketu. Ale je třeba dát si dobrý pozor na způsob, jak toto provedete. Příčným přeškrtnutím kódu tento neznehodnotíte, neboť je možné jej skenovat v jakémkoliv místě. Je nutné jej znehodnotit uhlopříčně, či přidáním výrazné čáry podél ostatních. Nic však nepokazíte, když jej silným fixem začerníte celý.

Mnohem větší problémy nás čekají s větším rozšířením tzv. QR kódů, které obsahují až padesátinásobek informací oproti EAN kódu a je také mnohem těžší je znehodnotit. O důvodu jejich zavádění jistě není pochyb. Ale o tom zase někdy příště.

Nesprávný a dva správné způsoby znehodnocení EAN kódu, než si jej donesete domů

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?