Inspirováno skutečnými událostmi

Evropská komise nutí politické strany měnit názvy! Není to už příliš?

Evropská komise připravila seznam celkem 56 politických stran v Evropské unii, které od nového roku nesmí používat ve svém názvu slovo „demokratická“, protože jejich program nenaplňuje demokratické principy a klame tak voliče.

Tohle tu ještě nebylo. V Evropské komisi se podařilo prosadit nařízení, které nepotěší voliče 56 politických stran na území EU, především pak v zemích V4. Tyto strany používají ve svém názvu slovo „demokratická“ nebo „demokracie“, ale dle evropských komisařů demokratické hodnoty nenaplňují. Jedná se tak prý o klamání voličů.

Politické strany mají lhůtu do konce letošního roku přepracovat své volební programy a stanovy, které zakazují členům stran jisté formy vyjadřovaní se v médiích a na sociálních sítích. Pokud toto nesplní, jsou povinny si změnit název, nebo nemohou být přijaty jejich kandidátky v dalších volbách. Z českých stran, kterých se nařízení týká, se rozhodly podvolit strany ČSSD a ODS, které se rozhodly omezit mediální výstupy některých svých členů – Jaroslava Foldyny, Václava Klause a dalších. Tomio Okamura za stranu SPD prohlásil, že nařízení nehodlá akceptovat. Jaké další kroky tedy chystá nám ale odmítl říci, zavěsil nám telefon a dal nám ban na Facebooku.

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?