Inspirováno skutečnými událostmi

Daňová reforma ČSSD je jen další krok ke spravedlivým daním

V posledních dnech velmi živě diskutovaný návrh ČSSD je teprve dalším krokem ke skutečně spravedlivému daňovému systému, ke kterému se socialisté chtějí dopracovat a to k ultimativní progresi. Přinášíme vám názorné vysvětlení všech kroků.

Pod pojmem spravedlivé daně si vlastně můžeme představit nejméně čtyři různé systémy, které jsou spravedlivé vždy pro někoho jiného.

1. konstantní daň (daň z hlavy)

Každý poplatník platí konstantní částku nezávisle na výši jeho příjmů. Obhájci systému tvrdí, že je spravedlivý, protože poplatníci od státu čerpají služby v podobné výši, proto mají i platit stejně.

2. lineární daň (rovná daň)

Každý poplatník platí stejný podíl ze svých příjmů, například 15 %. Obhájci systému tvrdí, že je spravedlivý, protože kdo víc vydělává, platí poměrně více.

3. progresivní daň

Tuto formu zdanění prosazuje ČSSD a je prý spravedlivá proto, že kdo vydělává více, tak má platit více, než poměrnou částku, protože i tak mu pořád zbude dost peněz, hajzlovi. Tohle není závist, to je prostě fér.

4. ultimativní daň

Tuto daň chtějí postupně socialisté dosáhnout. Jedná se o doplnění dalšího daňového pásma, kdy příjmy nad 100000 Kč hrubého jsou daněny sazbou 100 %, protože šedesát tisíc čistého musí přece každému stačit a navíc bohatí tvrdí, že nepracují pro peníze, ale protože je jejich práce baví.

I tato daň se samozřejmě bude týkat jen daně z příjmů, nikoliv miliard z úroků, dividend a podílů z kapitálového majetku.

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?