Inspirováno skutečnými událostmi

Čínský miliardář chce v ČR postavit velkou továrnu na tzv. kurvítka

Jak jsme byli informováni, během brněnského sjezdu ČSSD se předseda vlády Bohuslav Sobotka sešel s čínským miliardářem, zakladatelem internetových obchodů Alibaba a Aliexpress, Jackem Ma. Tématem jednání mělo být poskytnutí finanční podpory, záruk a daňových prázdnin pro výstavbu velké továrny na kalibrátory terminace funkčnosti spotřebního zboží, tedy kazítek. Ty u nás známe spíše pod expresivním pojmem „kurvítka“.

Továrnu, s celkovými náklady téměř 4 miliard, která na Mostecku zaměstná až 6200 lidí, chce postavit čínský miliardář Jack Ma známý jako zakladatel známých e-shopů Alibaba a Aliexpress. Pro svůj projekt získal jednoznačnou podporu Bohuslava Sobotky jakožto předsedy vlády a úřadujícího ministra průmyslu a obchodu a také Michaely Marksové-Tominové jakožto ministryně práce a sociálních věcí. Bohuslav Sobotka přislíbil slibnému projektu přímou dotaci 2 miliardy korun, daňové prázdniny na pět let a dotaci části mzdových nákladů na první dva roky provozu továrny.

Trh kazítek má velkou budoucnost, je trvale na vzestupu a česká vláda nechce promarnit příležitost z něj profitovat podobně, jako se daří profitovat na automobilovém průmyslu, se kterým je trh kazítek silně dodavatelsky propojen. Jistá omezení se sice v minulosti objevila, například ve Francii, kde mělo za používání kazítek v elektronice hrozit i vězení, ale zbytek světa je jejich používání nakloněn, neboť zvyšuje obraty výrobních korporací a dává lidem práci.

Česká republika nebyla pro budoucí továrnu vůbec zvolena náhodně. Velkou výhodou je přímý odběr produkce výrobními podniky Škoda auto, či kolínskou TPCA a několika desítkami jejich subdodavatelů, se kterými již brzy začnou jednání. Dalšími plusy jsou pak levná pracovní síla a vstřícná politika vlády k investičním pobídkám.

Otevření nové továrny se plánuje již na léto roku 2018. Ze začátku se chce specializovat především na mechanická a elektronická kazítka, ale velmi brzy chce rozběhnout i výrobu kazítek chemických, která se používají především v potravinářství a ve farmaceutickém průmyslu, ale přidávají se také do nátěrových hmot a to včetně automobilových, kde v posledních letech mají nahradit dříve používanou korozi.

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?