Inspirováno skutečnými událostmi

Česká obchodní inspekce zkoumá podnět na neplatnost slev ve vlacích a autobusech.

Jak jsme byli nezištně informováni, Česká obchodní inspekce přijala od občanů několik podnětů na porušení zákona při poskytování slev ve vlacích a autobusech důchodcům a nezletilým. ČOI opakovaně upozorňuje na nezákonné uplatňování dvojích cen při poskytování služeb.

Když Andrej Babiš ohlásil, že stát pokryje vlakovým a autobusovým dopravcům slevu 75 % na jízdné, vypálil tím rybník všem prodejcům zboží a poskytovatelům služeb. Větší Black Friday už letos nikdo nevymyslel. Bohužel se nyní ukazuje, že poskytnutím slevy jen vybraným skupinám obyvatelstva mohl být porušen Zákon na ochranu spotřebitele 634/1992 Sb..

Vyjádření České obchodní inspekce ke kauze se zdá být jednoznačné: "Česká obchodní inspekce prověřuje každé podání nebo podnět, který jakoukoliv diskriminaci spotřebitele signalizuje, ať už ve formě dvojích cen za stejné plnění, z důvodu věku, národnosti, státní příslušnosti, místa bydliště nebo handicapu."

Vzhledem k rozsahu porušení zákona hrozí udělení rekordní pokuty, kterou ve finále zaplatí opět daňoví poplatníci.

 

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?