Inspirováno skutečnými událostmi

Bývalý hejtman Hašek chce prosazovat Brno jako hlavní město

Jak jsme byli informováni, bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek o sobě nechal opět slyšet. Stal se hlavním zakladatelem a předsedou nového spolku „Hlavní Brno!“, které si klade odvážný cíl, udělat z Brna hlavní město České republiky. Právní studie naznačují, že se jim změna může podařit.

„Využití Prahy jako hlavního města se totálně zvrtlo. Náklady na využívání budov rostou do astronomických výšek. Vysoká potřeba úředníků šroubuje platy v Praze a znesnadňuje firmám hledání odborníků.“, uvedl Hašek nový projekt na tiskové konferenci. „Dopravní napojení Brna na další evropská, ale i česká města je ve srovnání s Prahou výrazně lepší, ať už jde o Ostravu, Olomouc, Vídeň, Bratislavu a mnoho dalších.“, pokračoval předseda spolku.

By David Sedlecký (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Jak informovali zakládající členové spolku, nemají v úmyslu přestěhovat všechny státní instituce. Chtějí do Brna přestěhovat všechna ministerstva a například parlament by měl nově vzniknout v sále Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí. Prezident a prezidentská kancelář najdou důstojné místo na Špilberku. Senát by měl zůstat zachovaný v Praze.

"Jedná se jednoznačně o zisk na jedné straně beze ztráty na straně druhé a jako republika tím všichni jen získáme",
řekl Hašek.

Na dotaz novinářů, zda přestěhováním hlavního města nedojde jen k otočení současného nerovnovážného stavu, tedy rozvoji Brna na úkor Prahy, reagoval předseda spolku ujištěním, že Praha je především turistickým centrem a naopak se pak bude této funkci schopná věnovat mnohem lépe. Brno by mělo být hlavním obchodním a politickým centrem republiky. "Jedná se jednoznačně o zisk na jedné straně beze ztráty na straně druhé a jako republika tím všichni jen získáme", řekl Hašek.

Celému projektu nyní „stojí v cestě“ již jen nutné referendum, které je pro takovou změnu nutné uspořádat. Dle průzkumu brněnské agentury STEN Factum však má změna velkou podporu.

 


Zdroj: průzkum brněnské agentury STEN Factum, březen 2017

 

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?