Inspirováno skutečnými událostmi

Babiš to myslí s rodinnou firmou „Česko“ vážně. Podal žádost o registraci

Jak jsme byli informováni, podal dnes pan Libor Němeček ze svěřeneckého fondu AB private trust, který spravuje majetek Andreje Babiše, žádost o registraci akciové společnosti „Česko, a.s.“. Co tím sleduje? Prostě jsme se zeptali.

Registrace firmy Česko, a.s. je dle podaní, jehož fotografii jsme získali, velmi obecná a nenaznačuje žádnou konkrétní specializaci nové firmy. Jedná se o standardní obchodní firmu. Dlouhodobě však sledujeme aktivity kolem hnutí ANO a tak důvod vzniku nové firmy dobře známe. Andrej Babiš chce zefektivnit některé procesy, které nyní spravuje stát, ale nespravuje je dostatečně efektivně. Tyto procesy chce Andres Babiš převést na novou firmu, kde o způsobu jejich řešení bude rozhodovat sám, mimo standardní parlamentní demokracii.

„Není možné, aby dvě stovky poslanců celé dny žvanily a blokovaly důležitá rozhodnutí“

Andrej Babiš

„Není možné, aby dvě stovky poslanců celé dny žvanily a blokovaly důležitá rozhodnutí, které mohou naši republiku posunout zase dál. Když třeba chceme postavit dálnici, potřebujeme ji prostě postavit a ne o tom diskutovat., řekl před časem Babiš. Sankci od Evropské unie za případné střety zájmů se nebojí. „Je to normální obchod. Sankce Evropské unie musíme vnímat jako náklad a jde jen o to, aby celkově naše Česko bylo v zisku. Máme právní nástroje a budeme se bránit. Protože máme pravdu a jsme v právu a to musíme ukázat.“, upřesnil Babiš.

Nová akciová společnost se chystá zaměstnat postupně více než osmnáct tisícovek zaměstnanců a měla by postupně přebírat některé agendy státních úřadů, počínaje ministerstvy, přes Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, či Bankovní radu ČNB, až třeba po Celní správu, Nejvyšší statní zastupitelství a některé soudy.

Pro Českou republiku bude vše mnohem jednodušší a průhlednější. Proplatí jednu fakturu měsíčně za konkrétní poskytnuté služby a nemusí řešit efektivitu jednotlivých úředníků, či případnou korupci. „Je to taková servisní organizace, která pro stát bude řešit služby, které sám neumí provádět dostatečně pružně a efektivně. Já se o ně postarat umím.“, ujistil Andrej Babiš.

Čtěte dále...


Diskuze


Kontakt

info@getmedia.pub
FACEBOOK
TWITTER
Mimochodem, používáme cookies, jako každý, ale musíme vám to sem napsat.

Info

Jména skutečných osob v neskutečných souvislostech.
Zprávy se snažíme psát tak, aby bylo evidentní, že nejsou pravdivé. Kdo to nepozná a nepřečte si ani tuto patičku, tak by PROBOHA! neměl chodit k volbám.
Prostě, není to pravda, i když mohla by být.

Reklama

Pokud u nás chcete inzerovat, není žádný problém. Napíšeme naprosto cokoliv, pokud nám zaplatíte odpovídající částku. Zkorumpovaná jsou v Čechách všechna média kromě Parlamentek, tak proč bychom měli zůstat pozadu?